Menu:

Rok szkolny 2015/2016

Adres:

Szkoła Podstawowa
im. ppłk Stefana Skoczylasa
ul. Lubelska 37
21-533 Rossosz

Telefon/Fax:

(083)378-45-17

Koncert poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II

Dnia 25 maja 2016 w GOKu w Rossoszu odbył się koncert poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II. Licznie przybyłą widownię (m.in. uczniów starszych klas SP i PG w Rososzu a także zainteresowanych mieszkańców gminy) przywitała Danuta Szaniawska – inicjator
i koordynator obecnego i poprzednich koncertów. Koncert rozpoczęli laureaci IX Powiatowego Konkursu „List do Świętego Jana Pawła II mojego przyjaciela w niebie”. Na tenże konkurs wpłynęło 31 prac z sześciu miejscowości powiatu bialskiego. Jak podkreśliła pani Maria Pietruczuk – polonistka, przewodnicząca jury „listy napisane przez dzieci były ciekawe, choć to już pokolenie które zna postać papieża z przekazów od starszych, z książek i z internetu.

Laureatami konkursu zostali w kategorii klas I-III: I miejsce Mikołaj Makaruk (SP Rossosz), II miejsce Zofia Dymowska (SP Rossosz),
a wyróżnieni Adam Pajdosz (SP Brzozowy Kąt), Szymon Makaruk (Sp Rossosz).

Zaś w kategorii klas IV-VI: I miejsce Magdalena Dragan (SP Wisznice), wyróżnieni : Emilia Zawadzka (SP Wisznice), Bartosz Bortniczuk (SP Wisznice), Daniel Korszun (SP Huszcza), Barsztosz Koprianiuk (SP Rossosz), Aleksandra Derlukiewicz (SP Rossosz).

Podczas swego występu laureaci przeczytali fragmenty nagrodzonych własnych listów, a ich prezentacje przeplatane były podobnie jak w poprzednich latach występami zespołu Wierzbaki i grą na flecie w wykonaniu Oli Derlukiewicz. Po prezentacjach laureatów wystąpił zespół teatralny Straszydełka z Ulana ze sztuką „Tryptyk papieski”. Sztuka ta nagrodzona została w ostatnim czasie na ogólnopolskim przeglądzie złota maską - powiedział instruktor pan Sławomir Żyłka. Widownia w wielkim skupieniu obejrzała ambitną sztukę.

Wszyscy wykonawcy przedstawienia otrzymali suweniry, które wręczyła pani Lucyna Krać – dyrektor miejscowej szkoły. Zaś nagrody laureatom konkursu literackiego ufundowane przez GOK wręczyła pani Urszula Tomczak – przewodnicząca Rady Gminy Rossosz. Niespodzianą były kremówki (tak uwielbiane przez papieża gdy był dzieckiem), którymi poczęstowały laureatów konkursu pracownice Gminnej Biblioteki.

Danuta Szaniawska

Zdjęcia: Martyna Osowska